SZC logo

Győri Szakképzési Centrum

OM kód: 203037/024 | 9200 Mosonmagyaróvár, Szent István király út 97.

Intézmény logo

Győri SZC Haller János Általános Iskola

HírekKözérdekű adatokKRÉTA

Hírek

2023. júl. 4.


admin

  Másodszor is elnyerte a legaktívabb iskola díját a mosonmagyaróvári Haller

  A Győri SZC Haller János Általános Iskola idén másodszor nyerte el a Nyugat-magyarországi Régió Legaktívabb Iskola Díját.

  Másodszor is elnyerte a legaktívabb iskola díját a mosonmagyaróvári Haller

  A diákok bemutatták, hogy milyen energiatakarékossági, megtakarítási, spórolási lehetőségek vannak az intézményben.
  A mosonmagyaróvári Haller-iskola idén is csatlakozott az országos Fenntarthatósági Témahéthez. A lebonyolított sokszínű programokon, rendezvényeken, prezentációkon az egész iskola közreműködött. 
  Sokféle program 
  Egyes osztályok a kertészetben, a szélkerekeknél, a Duna-parton, a piacon jártak, majd virágpalántát ültettek, mások bogárhotelt telepítettek az egyik fa törzsére. 
  Voltak, akik madáretetőt készítettek újrahasznosított anyagokból, illetve csemetekertet alakítottak ki, vagy a Szigetközben bicikliztek, illetve projektek keretében a hungarikumokkal ismerkedtek meg részletesebben. 
  Energiatudatosságból is jeles 
  – A Fenntarthatósági Témahéten kiírt energiatudatossági pályázaton első helyezést ért el iskolánk – hangsúlyozta Harangozóné Kovács Edina iskolaigazgató. – A pályázat az abban részt vevő intézmények aktivitását díjazta. Célja az volt, hogy az energia témáján keresztül, a fenntarthatóság pedagógiájának szellemében, a tanulók hétköznapi tapasztalataiból kiindulva, iskolai környezetben segítse elő a fenntartható energiafogyasztást és az aktív, a tudatos, cselekvő állampolgári magatartást – mondta az igazgató és hozzátette: – A pályázat keretében iskolánk 7. a osztályos tanulói azonosították az intézményben felhasznált különböző energiaforrásokat, majd felmérték az iskola épületének és közvetlen környezetének energiafogyasztását. Ennek alapján bemutatták, hogy milyen energiatakarékossági, megtakarítási, spórolási lehetőségek vannak az intézményben. Tapasztalataikról csoportonként egy-egy prezentációt készítettek. Plakáton ábrázolták az elő¬adás kulcsfontosságú elemeit, a megfigyelt tapasztalatokat, javaslatokat. Mindezt képekkel, rajzokkal, idézetekkel, egyéb kreatív elemekkel szemléltették. 
  Siker összefogással 
  A díjat a napokban Budapesten adták át, ahol az iskolát képviselő tanulók és felkészítő tanáruk egy konferencia keretében vehették át az elismerő oklevelet és a jutalmat. Ehhez az eredményhez az egész osztály összefogása és együttműködése kellett. 

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Beiratkozás 2024/2025-ös tanévre

  Beiratkozás 2024/2025-ös tanévre

  TÁJÉKOZTATÁS TANKÖTELES GYERMEK BEÍRATÁSÁRÓL 2024/2025-ÖS TANÉVRE Az a gyermek, aki abban az évben, amelynek 2024.augusztus 31. napjáig a 6. életévét betölti, tankötelessé válik. (Nkt. 45.§ (2)) A 2024/2025-ös tanévre történő beiratkozás időpontja: 2024. április 18-19. A személyes beiratkozás módja április 18. csütörtök 8:00 - 18:00 április 19. péntek 8:00 - 15:00 Helye: 9200 Mosonmagyaróvár, Mosonvár utca 15. (felső tagozatos épület) Időpont foglalásra lehetőség van a 96/576-474-es telefonszámon!

  2024. márc. 27.


  admin

  Vers- és rapszövegíró verseny a 3-4. évfolyamosok részére!

  Vers- és rapszövegíró verseny a 3-4. évfolyamosok részére!

  Vers- és rapszövegíró verseny a 3-4. évfolyamosok részére! Minden információ megtalálható a felhívásunkban! Várjuk az alkotásokat nagy szeretettel!

  2024. márc. 26.


  admin

  Radnóti Miklós halálának 80. évfordulója alkalmából a Mosonmagyaróvári Kulturális Egyesület szavalóversenyt hirdetett

  Radnóti Miklós halálának 80. évfordulója alkalmából a Mosonmagyaróvári Kulturális Egyesület szavalóversenyt hirdetett

  Radnóti Miklós halálának 80. évfordulója alkalmából a Mosonmagyaróvári Kulturális Egyesület szavalóversenyt hirdetett

  2024. márc. 24.


  admin


  Partnereink

  SZC logo

  Győri Szakképzési Centrum


  Győri SZC Haller János Általános Iskola

  9200 Mosonmagyaróvár, Szent István király út 97.

  Telefon: +3696576474

  E-mail: altalanosiskola@halleriskola.hu

  OM azonosító: 203037/024


  2024Győri SZC Haller János Általános Iskola